שאלות ותשובות אלרגיה

בס"ד אני סובלת מזה כשנה מנפיחויות אדומות בכל הגוף מאוד מגרד ולא נותן מנוח וכן מפצעונים קטנים שבמרכזם יש נקודה לבנה מה זה?
(טרם התקבלה תשובה)
 
האם יש דבר כזה אלרגיה לשמש?
תשובה: כן.
 
יש לי יונים במסתור כביסה ואני מרגישה גירוי בעור. האם ישנו קשר ואם כן מה לעשות ?
תשובה: יתכן ויש קשר. במידה ומרגישים בגירוד יש לבדוק מאחורי ארונות ותמונות האם ישנם טפילים בצבע אדום בגודל חור של מחט. במידה וכן יש לגשת לרופא ולקבל משחה נגד אלרגיה, להדביר את החדר הספציפי, לנקות את מסתור הכביסה ולחסום אותו בעזרת רשת חבל מקצועית.
 
אני אם לתינוק בן ארבעה חודשים. שמתי לב שכאשר הוא ישן איתנו תחת שמיכת הפוך הוא רגוע ונינוח יותר והחלטתי לקנות לו פוך אמיתי. האם זה בריא ומומלץ ?
תשובה: אם יש במשפחה מחלות אלרגיות או אסטמה, לא רצוי שלתינוק תהיה שמיכת פוך נוצות. בכל מקרה, בלי קשר לאלרגיה, צריך להקפיד שהשמיכה לא תהיה כבדה ולא תקשה על נשימת התינוק.
 
האם יכול להיות שתינוק שאוכל בלי בעיות מזונות המכילים ביצים, מקיא כשהוא אוכל חביתה או ביצה קשה ?
תשובה: ניתן לומר בוודאות כי ילדך אינו אלרגי לביצים, אם כי ייתכן שיש לו רגישות לביצים, הבאה לידי ביטוי כשהוא אוכל כמות גדולה מהן. בכל מקרה, כדי שתפנו לרופא הילדים לאבחון מדויק ופרטני.
 
איך אפשר לדעת אם תינוק אלרגי לאוכל מסוים? האם אפשר להניח שאם התינוק לא פיתח אלרגיה למזון מסוים, שהוא כבר אוכל אותו, הוא גם לא יפתח אותה, או שהיא עלולה להתפרץ בשלב מאוחר יותר
תשובה: ניתן לדעת אם תינוק אלרגי למזון מסוים רק אם פיתח תגובה אלרגית בפועל. בדרך-כלל האלרגיה למזון תופיע לאחר תקופה קצרה שבה התינוק אוכל את המזון. לעומת זאת, יש מזונות שהאלרגיה אליהם יכולה להתחיל בגילאים יותר מאוחרים כולל בבגרות, כמו דגים ופירות מסוימים.
 
אני אלרגית לחלב ומוצריו. מה כדאי לי לאכול כדי שלא אסבול מחוסר סידן ?
(טרם התקבלה תשובה)
 
 
אודות | מנהלי אתרים | הוספת אתר | צור קשר