צלילה לטיסלדורם / אלכס בונר

צלילה לטיסלגורם

 

אין הרבה מקומות בעולם, אם בכלל המשתווים לצלילה בים האדום. הראות, העושר התת מימי, התנאים וכמובן הקרבה יוצרים את התנאים האידאליים לצלילה. בנוסף, הים האדום שימש כנתיב מרכזי עבור ספינות במהלך השנים, בפרט בזמן מלחמת העולם השנייה. חלק מהספינות לא הגיעו אל יעדיהן ונקברו על קרקעית הים וכיום ניתן ליהנות מהן בצלילה, הטיסלגורם בניהן.

 

קצת היסטוריה

הטיסלגורם הייתה ספינת הצי הבריטי אשר נבנתה בשנת 1940. כחלק המערכה בריטית נגד כוחותיו של רומל בצפון אפריקה בשנת 1941, נשלחה הספינה, כאשר היא עמוסה בציוד ותחמושת לתגבר את הכוחות הבריטים. טרם כניסתה לנמל סואץ הגיח מפציץ נאצי והטביע אותה לקרקעית הים, לצערם של הבריטים, אך לשמחת מאות אלפי צוללנים מכל רחבי העולם. אורכה של הספינה הוא 126 מטרים והיא נתגלתה לראשונה בשנות החמישים ע"י ז'ק קוסקו מיודעינו, אשר למעשה היה הראשון שביצע צלילה לטיסלגורם.

 

מה מיוחד בצלילה לטיסלגורם?

האתר מפורסם בכל העולם בקרב צוללנים וצלילה לטיסלגורם נחשבת לאחת החוויות הטובות שניתן להפיק מצלילה לספינה טרופה. אזור ראס מוחמד ידוע בתנאים טובים בד"כ לצלילות, אם כי לעיתים ניתן להיתקל בזרמים חזקים בעת צלילה לטיסלגורם. הספינה מצויה בעומק של 30 מטרים ונשארה שלמה בחלקה הגדול, כאשר ניתן להיכנס לתוך מדורי הספינה עצמה. הספינה מכילה מקלעים, תחמושת, חלקי מטוסים, משאיות, אופנועים, ציוד צבאי ועוד, הכול במצב טוב עד שלם לגמרי - לא צריך להפעיל את הדמיון בכדי להרגיש את ההיסטוריה, הכול מונח שם כאילו מחכה שהצבא המלכותי יואיל בטובו למשות אותו מהמים ולהשתמש בו. בצלילה לטיסלגורם רצוי להיעזר בפנס, משום שחלק ממדורי הספינה הפנימיים לא זוכים לאור שמש.

 

איך מגיעים?

על מנת לבצע צלילה בטיסלגורם יש צורך בהגעה עם ספינה, לרוב מדובר בספארי צלילות הכולל בתוכו גם את אתר הטיסלגורם. ישנן עשרות חברות בארץ המוציאות טיולים שכאלו הכוללים צלילה לטיסלגורם. ההפלגה יוצאת משארם א שייח' והצולל הישראלי נדרש להנפיק ויזה למצרים, עקב מעבר למים הטריטוריאליים של מצרים. שווה בהחלט להגיע ולחוות צלילה לטיסלגורם, שהיא לדעתי, ספינה טרופה במיטבה.

 

טקטיקום – כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

אלכס בונר
מפעיל חברה המספקת שירותי תוכן במגוון רחב ביותר של שפות, תחומים וסגנונות כתיבה לצרכי קידום, פרסום ושיווק.
טקטיקום
חברה המספקת שירותי תוכן במגוון רחב ביותר של שפות, תחומים וסגנונות כתיבה לצרכי קידום, פרסום ושיווק.
קישור לאתר
ספורט וכושר גופני - ספורט ימי
תאריך: 9/6/2011
 


מאמרים נוספים בתחום ספורט וכושר גופני - ספורט ימי

צלילה לטיסלדורם / אלכס בונר
אין הרבה מקומות בעולם, אם בכלל המשתווים לצלילה בים האדום. הראות, העושר התת מימי, התנאים וכמובן הקרבה יוצרים את התנאים האידאליים לצלילה. בנוסף, הים האדום שימש כנתיב מרכזי עבור ספינות במהלך השנים, בפרט
גלישת SUP (פאדלבורד) לנשים משלבת בצורה מהנה אימון כושר גופני, חיטוב ושריפת קלוריות / מאיה דאובר
שבונה את הביטחון שלך ומאתגרת את הגוף שלך! בואי לגלות את הקסם המצוי בגלישת פאדלבורד! זוהי דרך נהדרת לצאת החוצה מחדר הכושר וליהנות מאימון כושר מהנה מחטב ושורף קלוריות כשמסביבנו נוף ים מרהיב ומלא השראה
גלישת גלים כאמצעי להתמודדות עם דכאון וחרדה / מאיה דאובר
מחקרים מהשנים האחרונות הכוללים את משרד הבריאות הלאומי של אנגליה,מצביעים על כך שגלישת גלים עוזרת למצב הרוח והתמודדות עם בעיות רגשיות יותר מכל ענף ספורט אחר!
פציעות נפוצות בזמן הגלישה ודרכי הימנעות / מאיה דאובר
נתוני מחקר בתחום מראים שכמעט כל אחת מהפציעות הנפוצות בזמן הגלישה קשורה לכתפיים.תחשבו על כמה זמן אתם חותרים במים ביחס לזמן שבו אתם ממש גולשים על הגל?רוב הזמן שאנו בתנועה במים מושקע בחתירה על הגלשן
מעוניינת לגלוש אבל חוששת מהים?יש דרכים לבנות את הביטחון בזמן הגלישה / מאיה דאובר
לנשים רבות יש חששות בנוגע לגלישת גלים. זהו ספורט שקוסם לנשים רבות שרוצות להתנסות ולאמץ ספורט זה,אך נשים רבות נרתעות בדיוק מהדבר שעושה את ספורט גלישת הגלים למיוחד וזהו...הים
לימוד גלישת גלים לנשים-זה אפשרי וכדאי ללמוד לגלוש! / מאיה דאובר
מפחיד אותך,המים קרים בחורף ובקיץ חם מידי,את מרגישה נבוכה ללכת עם גלשן לימוד בחוף,ליפול בתוך המים ומרגישה שאנשים מסביב ישפטו אותך ויצחקו ממך... ובכן,את יכולה להירגע-לחששות שלך אין כל אחיזה במציאות!